Text Size
   

Главное меню

Ситали Пранаяма PDF   E-mail
Автор: Administrator   
15.04.2021 12:40
Индекс материала
Ситали Пранаяма
СИТАЛИ ПРАНАЯМА
Все страницы

СІТАЛІ ПРАНАЯМА

 

(SITALEE PRAANAYAM)

 

 

Ця вправа добре відома своєю здатністю знижувати температуру в разі лихоманки, приводити в норму кров'яний тиск і лікувати захворювання, пов'язані з травленням. Допомагає в разі слабкості.

 

Ця Пранаяма дає силу, силу і життєву силу. Може мати охолоджувальний, очищувальний ефект. Спочатку язик має гіркий смак, і в кінцевому підсумку стане солодким.

 

Сіталі Пранаям здатний контролювати свій гнів і виводити нервову систему з розчарування в незадоволеність.

4/27/82

 

"Практикуй Сіталі Пранаяму, щоб позбутися гніву. Важко дихати через розширений завитий язик рівно три хвилини, потім випий склянку холодної води. Ти здивуєшся, як ти себе почуваєш".

 

"Сіталі Пранаяма - це дихання "нектару життя", яке охолоджує.

 

Дехто не цілком розуміє це дихання через згорнутий язик.

 

Воно дуже охолоджувальне. Немає нічого кращого для нирок, і воно чудово діє на наднирники.

 

Воно чудово, абсолютно чудово діє на сечовидільну систему, чудове для тестостерону і дуже корисне для гіпофіза... дуже гарне дихання", (1)

 

 

Дихання Сіталі "виводить отрути із селезінки, печінки та травної системи". (2)

 

 

"Це дихання часто використовується для зниження жару. За регулярної практики воно чинить потужну омолоджувальну й очищувальну дію. Воно охолоджує і знімає напругу в хребті в ділянці четвертого, п'ятого і шостого дзвінків, які керують сексуальною і травною енергією". (3)

 

 

Один студент якось сказав: "Коли я роблю Сіталі Пранаяму, у мене сльозяться очі і тече з носа".

 

Йогі Бхаджан відповів:

 

"Тобі потрібно після цього виконувати Дихання Вогню, щоб збалансувати метаболізм. Тут справа в метаболізмі.

 

Сіталі Пранаяма дуже корисна, якщо виконувати її правильно, але її потрібно врівноважувати Диханням Вогню". (4)

 

Поза: Сядьте в просту позу, з легкою джаландхарською бандою - (горловий замок).

 

Мудра: руки в гьян мудрі на колінах.

 

Згорніть язик буквою "U" і висуньте кінчик язика назовні.

 

Вдихайте глибоко через згорнутий трубочкою язик; видих через ніс.

 

Час: Продовжуйте мінімум 3 хвилини.

 

Крім того, ви можете практикувати це 26 разів вранці і 26 разів увечері. 108 повторень - це глибока медитація і потужний цілитель для тіла і травної системи.

 

"У будь-якому спілкуванні або в будь-якій ситуації, з якою ви не можете зіткнутися, бо воно перебільшує, гаряче або агресивне, просто змініть своє дихання. Дихайте через губи, а не через ніздрі. Видихайте завжди через ніздрі. Вдихніть через закатані губи і зробіть це повільно і довго. Це сповільнить усе як потрібно. Це підвищить вашу чутливість. Це дасть вам у 10 разів більше прогнозу на людину, з якою ви розмовляєте".

 

Коментар:

Ця вправа добре відома своєю здатністю знижувати температуру в разі лихоманки, приводити в норму кров'яний тиск і лікувати захворювання, пов'язані з травленням. Кажуть, що вона здатна наділити владою, силою і здоров'ям. Спочатку ви відчуватимете гіркоту на язиці від токсинів, що виділяються, потім відчуєте солодкість. Це знак, що свідчить про поліпшення здоров'я. Сіталі пранаяму чудово практикувати вранці та ввечері щодня по 26 дихальних циклів.

 

СЕКРЕТИ СІТАЛІ ПРАНАЯМИ

"Іноді вам буває потрібно заспокоїти дихання. Ви знаєте, як це зробити?

 

Коли ви хочете, щоб вашого дихання не було чути, витягніть губи трубочкою і вдихайте дуже, дуже повільно. І потім видихайте дуже повільно й дуже спокійно через ніс. Таке дихання не створить ані найменшої вібрації, ані найменшого руху, і таке дихання навіть собака не зможе відчути. Видихайте через ніс. Видихайте через ніс, але дуже повільно. Коли видих відбувається через ніс, вібрацій практично не виникає, але вдих через ніс створює дуже сильні вібрації, тому переходьте на Сіталі Пранаяму.

 

Сіталі Пранаяма - це прохолодне дихання. Але вчіться виконувати його без свисту.

 

Якщо ви опинитеся в агресивній обстановці або агресивному оточенні, негайно змініть своє дихання і, замість того щоб вдихати через ніс, почніть вдихати через губи, витягнуті трубочкою (Сіталі Пранаяма).

 

У вас буде десятикратна перевага над будь-якою людиною.

 

Під час будь-якого спілкування дихайте через губи, а не через ніс. Вам це зрозуміло? Видихайте завжди через ніс, але вдихайте через губи, витягнуті трубочкою, і робіть це дуже повільно.

 

У будь-якій ситуації, якій ви не можете протистояти, тому що вона надто напружена, напружена, агресивна, просто змініть своє дихання. Це послабить напруження. І це підвищить вашу чутливість.

 

Ваша проекція стане в 10 разів сильнішою порівняно з тією людиною, з якою ви розмовляєте.

 

Ось, наприклад, що ви можете зробити: ідіть в іншу кімнату й почніть виконувати це дихання (Сіталі Пранаяму), і водночас створюйте проекцію, щоб ті люди, які до вас прийшли, якнайшвидше пішли.

 

І тоді це станеться набагато швидше, ніж могло б бути, тому що ваше дихання буде керувати їхнім диханням. Запам'ятайте секрет: коли дихання входить через губи і виходить через ніс, будь-яка ваша проекція буде керувати психічним полем цього місця. Але тільки для цього потрібно дихати повільно і доводити дихання до самого пупка, і потім назад". (5)

 

Сіталі Пранаяма

(1) Лекція Йоги Бхаджана, 16.11.1994 р.

(2) Лекція Йоги Бхаджана, 26.09.1997 р.

(3) "Кундаліні Йога. Садхана" © Kundalini Research Institute, 1978, POO "Федерація Вчителів Кундаліні Йоги", 2015 р.

(4) Women in Training V KWTC, 1980 © H.S.К. Yogiji, с. 56

(5) Women in Training XI KWTC, 1984 © H.S.К. Yogiji, p. 64

 

СІТАЛІ КРІЙЯ (SITALEE KRIYA)

30 липня 1975 р.

 

Сядьте в Просту Позу, випряміть хребет. Згорніть язик трубочкою і трохи висуньте його з рота (це легше зробити, якщо трохи витягнути губи). Глибоко вдихніть через згорнутий язик. Повний видих через ніс. Продовжуйте так дихати не менше 2-3 хвилин.

 

Цю крійю дуже добре виконувати перед співом Гаятрі Мантри ("Раа маа даа саа саа саа сей со хан(г)").

 

Також її добре виконувати 26 разів вранці і 26 разів увечері. Ця крійя заряджає енергією і дає життєву силу. Щоразу, коли ви хворієте, у вас жар, нездужання, виконуйте цю крийю.

 

Це лікувальний засіб, який діє зсередини. Спочатку у вас на язиці буде гіркий смак, але потім, із практикою, смак на язиці стане солодким.

 

І коли він стане солодким, це означатиме, що ви подолали всі внутрішні хвороби.

 

Люди, які практикують цю крійю, все отримують із планетарного ефіру. Говорячи містичною мовою, їм служать Небеса.

 

Сіталі пранаяма від застуди

 

Сядьте з прямою спиною в комфортній позі зі схрещеними ногами. Висуньте язик і скрутіть його трубочкою "U", кінчик язика відразу за губами. Глибокий вдих через язик трубочкою, видих через ніс. Продовжуйте 3.5 хвилини.

 

Сіталі пранаяма допомагає завжди, коли ви підхопили застуду, відчуваєте слабкість і нездужання або вам дискомфортно. Це таблетка, яка завжди з вами. Спершу язик гірчитиме, потім він стане солодшим. Коли він стає солодким, це означає, що ви подолали хворобу всередині себе

 

Спробуємо? Беріть на озброєння.

 

Джерело: https://www.3ho.org/kundalini-yoga/pranayam/pranayam-techniques/sitali-pranayam

 Обновлено 10.04.2023 07:46