Text Size
   

Главное меню

Основа Лотоса - Медитація PDF   E-mail
Автор: Administrator   
23.05.2020 14:12
Индекс материала
Основа Лотоса - Медитація
Медитация – основание Лотоса
Все страницы

Медитація - основа Лотоса


Поза: Сядьте в зручну позу, зберігаючи хребет прямим.

Мудра: Пальці лівої руки з'єднайте в гьян-мудрі. Покладіть руку на коліно, випрямивши лікоть. Стисніть праву руку в кулак, витягніть вказівний палець і підніміть руку перед собою на відстань приблизно 2 фути (60 см.) від тулуба, щоб кінчик вказівного пальця був на рівні носа.
Сфокусуйте погляд на точці, що знаходиться трохи вище кінчика вказівного пальця.

Дихання: Дихання глибоке, довге, повільне.

Повільно торкніться кінчиком вказівного пальця кінчика носа. Цей рух має зайняти близько 3 хвилин.

Потім сфокусуйтеся на кінчику носа. Повністю розслабте праву руку й пальці, виконуючи положення г'ян-мудри на правому коліні.

Намагайтеся дивитися кожним оком рівною мірою. Очі бачать по-різному, оскільки одне, як правило, домінує над іншим.


Продовжуйте медитувати на кінчик носа від 11 до 31 хвилини.

Зробіть глибокий вдих і зведіть очі у верхній точці. Сконцентруйте погляд у точці між брів, заспокойте дихання і продовжуйте медитувати з відкритими очима ще кілька хвилин.

Потім вдихніть, витягніть руки вгору над головою, розслабтеся.

 

КОМЕНТАРІЇ:
Кінчик носа часто називають "основою Лотоса". Ця назва стосується кореня квітки лотос, який сам плаває під сонцем, на поверхні води, тоді як його корінь занурений глибоко в мул. Аналогом кореня лотоса в тілі є кінчик носа. Коли Ви фокусуєте погляд на ньому, відбувається стимуляція гіпофіза. Точно так само, як і в лотосі, чакра міжбрів'я відкриється й полегшить вироблення секретів у гіпофізі та шишкоподібній залозі. Це виділення є неодмінною складовою для відкриття інтуїції, а так само інших функцій вищої розумової діяльності.
Існує кілька точок для концентрації, які використовують йоги для медитації: точка міжбрів'я, кінчик носа, пупковий центр, верхівка голови, потилиця та серцевий центр. Кожна з цих точок має свої особливості та вплив.

Коли Йогі Бхаджана запитали про медитацію на кінчик носа, він сказав: "Усі медитації однаковою мірою ефективні. Але в деяких випадках ефективніше фокусувати погляд на точці основи лотоса тіла". Найвеличніший майстер йоги Гуру Гобінд Сінгх навчив відому Мата Джіто-джі мистецтву Кундаліні Йога. Він навчив її практикувати медитацію на кінчик носа, що є невід'ємною частиною практики Кундаліні Йога і впливає на ендокринну систему.
Гуру Гобінд Сінгх наголосив на важливості точки підстави лотоса в таких словах:

"Drisht taraavai naaska, bharsai Амріт Daar"


У перекладі це означає: "Ваш зір має бути повністю сфокусований на кінчику носа, і тоді Ваш власний нектар почне виливатися на Вас, подібно до дощу".
Починайте медитацію з фокусування на кінчик вказівного пальця, поступово переміщуючи фокус на кінчик носа. Це буде гарною стимуляцією для м'язів, розташованих навколо очей. Починайте практику з нетривалого часу, поступово збільшуючи час занять. Якщо практикуватимете одразу ж занадто довго, то кілька хвилин зберігатиметься розпливчастість і розмитість. Крім того, під час активізації функцій гіпофіза можуть виникнути деякі побічні ефекти, як-от напруження в ділянці міжбрів'я та поява в полі зору яскравих насичених кольорів. Ця медитація знімає старі підсвідомі блоки.
Цей комплекс вправ дасть вам змогу не тільки доглядати за очима, а й регулювати стан вашої нервової системи.Обновлено 23.05.2023 14:30