Text Size
   

Главное меню

Усвідомлене Слухання PDF   E-mail
Автор: Administrator   
06.12.2019 07:49
Индекс материала
Усвідомлене Слухання
МЕДИТАЦИЯ ДЛЯ РАЗВИТИЯ ОСОЗНАННОГО СЛУШАНИЯ
Все страницы

Медитація для розвитку усвідомленого слухання

Поза: Сядьте, заплющте очі й м'яко сконцентруйтеся на точці між брів.

Концентрація уваги: Слухайте дуже уважно. Відокремлюйте й розпізнавайте кожен почутий вами звук.

Якщо, наприклад, зовні проїжджає машина, подумки визначте цей звук, констатуючи: "вулицею проїжджає машина"... "Я чую, як під колесами машини шумить вода". Потім прислухайтеся до наступного звуку... дзижчить муха; ось звук вашого дихання, що проходить через ніздрі, в той час як ви вдихаєте й видихаєте; ось звук, який видає людина, що прочищає горло. Якщо ви відчуваєте, що у вас виходить розпізнавати кожен звук, продовжуйте виділяти звуки, які вловлює ваш слух, навіть якщо ви вже розпізнали ці звуки раніше. Спробуйте розділити звук на ледь помітні складові. Прислухайтеся до звуків усередині звуків, звуків усередині вас, звуків поруч із вами і звуків, які перебувають дуже далеко від вас.

Вслухайтеся в усі звуки, що приходять до вас. Деякі з них можуть бути неприємні вам. Продовжуйте вслухатися в них. Ви можете виявити, що ви намагаєтеся відсторонитися від певних звуків. Усвідомлено зверніть вашу увагу на ці звуки, чуйно і дуже уважно вслухайтеся в них.

Якщо ви помітили, що ваш розум починає відволікатися, просто поверніть його до усвідомленого слухання.

Час: Продовжуйте медитацію від 3 до 11 хвилин.

КОМЕНТАРІЇ

"Перша техніка, якої Йогі Бхаджан навчив мене 1989 року, була практика усвідомленого слухання. Відтоді і до сьогоднішнього дня вона залишається основою моєї щоденної садхани. Ця практика розвиває інтуїцію, заспокоює "мавпячий" розум і робить наше спілкування ефективнішим. Вона також є прекрасною основою для розвитку вашої здатності усвідомленого співу мантр".

Дев Саруп Каур

далі роби Медитація для подолання страхівОбновлено 06.05.2023 18:45