Text Size
   

Главное меню

Шавасана PDF   E-mail
Автор: Administrator   
14.07.2016 11:39
Индекс материала
Шавасана
Шавасана
Все страницы

Пози для релаксації

Поза Дитини

Це прекрасна поза для відпочинку між вправами, особливо після вправ із прогинами назад. З Пози Скелі опустіть лоб на підлогу. Руки лежать уздовж тіла, долоні дивляться вгору.

Гуру Пранам

Варіація Пози Дитини. Руки витягнуті на підлозі перед головою, долоні разом.

Проста Поза

Проста Поза може бути використана для короткого відпочинку під час комплексу вправ. М'яко концентруйтеся на Точці Міжбрів'я, дихання розслаблене. На вдиху вимовляйте про себе Cam, на видиху - Нам. Виконуючи цю позу для релаксації, пам'ятайте, що зараз не час дихати Глибоким Повільним Диханням або механічно.

Коліна притиснуті до грудей

Лежачи на спині, притисніть коліна до грудей і обхопіть їх руками. Ця поза є гарним відпочинком після вправ із нахилами вперед.

Поза Трупа (Шавасана)

Поза Трупа або Шавасана - це найкраща поза для глибокої релаксації. Ляжте на спину, руки лежать уздовж тіла з боків, долоні дивляться вгору, ступні ніг не перехрещені.

Шавасана або поза трупа є дуже популярною статистичною позою. Вона застосовується в багатьох практиках, зокрема і в Кундаліні йозі. Поза дає змогу домогтися тілесного і ментального розслаблення, відпочити після вправ або наприкінці важкого дня.

 


Шавасана - Кундалини йога
Для виконання асани необхідно лягти на спину, випрямити всі кінцівки, витягнути хребет. Ноги злегка розведені, стопи вільні. Руки лежать уздовж тіла, не торкаючись його. Долоні розслаблені, дивляться в небо. Тіло необхідно повністю розслабити, дозволити йому прийняти природне положення.

Концентруйте увагу на диханні, це допоможе вам позбутися миготливих думок у голові. Дихайте глибоко й повільно, на повні груди. Розслабте обличчя, язик, відчуйте, як зникає напруга з внутрішніх органів. Заспокойте почуття, очистіть голову від думок. Суглоби, зв'язки, м'язи - все має бути вільним і розслабленим.

Якщо ви плануєте тривалу релаксацію, вдягніть шкарпетки, щоб не замерзнути, випийте трохи води й укрийтеся пледом.

 

Вихід із глибокої релаксації
Спокійним і тихим голосом запросіть клас повернутися до усвідомлення свого тіла.
Зробіть глибокий вдих і видих.
Порухайте пальцями рук і ніг.

Покрутіть ступнями і кистями в обидва боки.

Потягніться, витягніть хребет, випрямивши руки за головою, і виконайте котячі потягування по кілька разів в обидва боки.
Потріть долоню об долоню і стопу об стопу. Зробіть кілька перекатів спиною вперед і назад.


 Обновлено 03.06.2023 13:32